تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق بررسي مهندسي نخ پنبه كارد شده با استفاده از آناليز كامل رگرسيوني

دانلود تحقیق بررسي مهندسي نخ پنبه كارد شده با استفاده از آناليز كامل رگرسيوني

بررسي رابطه بين خواص مهم كيفي نخ پنبه كارد شده، عيوب نخ و خواص كيي الياف اندازه گيري شده (HVI) با استفاده از آناليز كامل رگرسيوني (بررسي مهندسي نخ پنبه كارد شده با استفاده از آناليز كامل رگرسيوني)

خلاصه:

هدف اصلي در اين مقاله به دست اوردن معادله بهينه بين خواص مهم كيفي نخ با عيوب نخ و خواص الياف در نخ كارد شده پنبه اي مي باشد براي اين كار از تجزيه و تحليل كامل رگرسيوني و استفاده از رگرسيون نيرومند و رگرسيون متعامد و نمودارهاي باقيمانده جزئي و تعيين انتخاب متغير به روش همه رگرسيون هاي ممكن و آماره Cp  مالوس همراه با نرم افزار SAS استفاده گرديده است. براي انجام اين كار از 87 نمونه به دست آمده از نتايج آزمايشي مركز بين المللي نساجي آمريكا در تگزاس استفاده گرديده است. براي همه نخ ها از فاكتور تاب يكسان  استفاده شده و نمره نخل هاي 15 تا31 انگليسي توليد گرديده است، معادلات با تعداد متغيرهاي مناسب و محدود و همچنين ترتيب اهميت آنها، همراه با ضريب همبستگي بسيار خو به دست آمده است.


1- مقدمه

خواص فيزيكي و مكانيكي الياف ومشخصه هاي مختلف كيفي نخ در رفتار فرآيندي، راندمان توليد و بالاخره نخ و پارچه تأثير عمده اي دارد. همچنين تغييرات مشخصه هاي مهم نخ شامل نمره تاب، استحكام، ازدياد طول و عيوب نخ مخصوص براي نخ هاي بريده شده (Stuple) غيرقابل اجتناب است اين تغييرات در خصوصيات نخ در طول فرآيند توليد و هم بعد از توليد، باعث مشكلات زيادي مي شود. بنابراين ارتباط بين اين مشخصات براي جلوگيري از مشكلات مختلف بايد به طور واضح مشخص گردد. همچنين پيشگويي مشخصه هاي مهم كيفي نخ (خواص كششي، پرز وCV% جرمي نخ) از خصوصيات مواد خام، هدف اصلي بسياري از محققين در دو دهه گذشته بوده است به طور كلي دو روش اصلي، روش هاي آماري و روش هاي تحليلي و تئوريكي در مطالعات گذشته مورد استفاده قرار گرفته است. يكي از روش هاي مهم استفاده از روش رگرسيون چندمتغيره بوده است و در اين مقاله سعي گرديده است اين ارتباط را به مشخصه هاي ديگر نخ از جمله عيوب نخ و تعداد الياف در سطح مقطع نخ نيز گسترش داده و سپس با بررسي كامل رگرسيون و استفاده از روش هاي آماري ديگر به نتايج دقيق تر و كاربردي تر به دست آيد.


2- مروري بر مطالعات قبلي

تا كنون مدل هاي رياضي و تحليلي زيادي براي تخمين استحكام نخ تكي از مشخصه مختلف الياف و نخ به دست آمده است [1و2و3و4]. هول [5] انواع مطالعات تجربي و رياضي در ارتباط با استحكام نخ را در بين سال هاي 1926 تا 1965 انجام داده است هانتر [6] بيشتر از 200 مقاله در مورد پيشگويي پارامترهاي كيفي نخ بخصوص خواص كششي تا سال 2004 منتشر كرده است.

مشخصه مهم ديگر نخ ازدياد طول تا حد پارگي است كه اين مشخصه نيز روي كارايي نخ‌ها، در دومين پيچي و بافندگي تأثير مي گذارد. ازدياد طول نخ نيز به خواص الياف، تاب نخ و نمره نخ بستگي دارد.

اگرچه تعداد مقالات در اين زمينه كمتر است ولي مدل هاي رياضي توسط اگروال [7]، فردريچ [3] و زرك [8] پيشنهاد شده است. همچنين مدل هاي آماري توسط هانتر [1] و مدل ANN توسط ماجمدر [9] ارائه شده است.

نايكنواختي نيز فاكتور مهمي در مورد كيفيت نخ و پارچه مي باشد، تغييرات تعداد الياف در سطح مقطع نخ، دليل اصلي نايكنواختي است. علاوه بر اين پارامترهاي ماشين، روش ريسندگي، نمره نخ و بعضي مشخصه هاي الياف اثر مستقيمي روي نايكنواختي نخ دارند هانتر [1] و اتريج و همكاران [10] چند مدل را براي مشخص كردن نايكنواختي از مشخصه‌هاي الياف ارائه نموده اند.

- پرزدهي، يك مشخصه قابل اندازه گيري ديگري از نخ است كه عموماً يك خصوصيت نامطلوب است كه مقالات كمتري در مورد برآورد پرزدهي نخ با استفاده از مشخصه هاي الياف تاكنون ارائه گرديده است.

اخيرا كليك [11] نيز مدل هاي مختلف رگرسيون چند متغيره خطي را براي تخمين استحكام نخ از مشخصه هاي ديگر نخ شامل قطر نخ، تغييرات قطر، تاب و تغييرات تاب، نايكنواختي جرمي و نايكنواختي نوري را با ضرايب همبستگي نسبتاً خوب به دست آورده است.

و بالاخره ارن و كادوگلا [12] مدل هاي آماري براي برآورد خواص كششي، نايكنواخت و پرزدهي نخ از خواص مختلف الياف (اندازه گيري شده با دستگاهHVI) و خواص نيمچه نخ با استفاده از مدل هاي رگرسيون و چند متغيره ارائه نموده است.

 

 

فایل ورد 26 صپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2040264_8384.zip64.1k