تلگرام

اطلاعیه فروشگاه

بازدید کننده گرامی: در این فروشگاه کلیه اسناد علمی و پژوهشی از قبیل: مقاله، کتاب، تحقیق، و غیره با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می گیرد. امیدواریم فایل هایی که در این فروشگاه عرضه می شود کمک شایانی به دانشجویان و بازدیدکنندگان در جهت به دست آوردن اطلاعات علمی صحیح و آسان در هر زمینه از مطالب مختلف کرده باشد. با عضویت در کانال تلگرام ما از زمان قرارگیری فایل های جدید در این فروشگاه به صورت 24 ساعته مطلع شوید

دانلود تحقیق والترگرپيوس و بسط معماري در آلمان

دانلود تحقیق والترگرپيوس و بسط معماري در آلمان

آلمان در قرن نوزدهم

اشتغال به كارهاي دستي براي مردم آلمان طبيعت ثانوي است . دوره تسلسل شكست و موفقيت در كمتر كشور اروپايي به اندازه آلمان سريع بوده است. فرهنگ رفيع آلمان در اواخر قرون وسطي بتدريح رو به زوال مي رفت و در قرن هفدهم جنگ هاي سي ساله به اندازه يك قرن نيروي اقتصادي و سياسي آلمان را فرسود . در اوائل قرن نوزدهم آلمان با ارتجاع سياسي خون آوري روبرو بود كه با آزادي اقتصادي براي بسط تجارت و صنعت به شدت مخالفت مي كرد .

تاخير توسعه صنعت در آلمان: آزادي صنعتي كه به سال 1791 در فرانسه اعلام شد تا سال 1846 در پروس پذيرفته نگشت و به جنوب آلمان تازه به سال 1862 رسيد. اما در انگلستان در دهه دوم قرن نوزدهم ماشين به اندازه اي جاي كارهاي دستي را گرفت كه اين شكوه دچار بحران شد و در فرانسه به سال 1835 دستبافان اعلام كردند كه مشقتشان به حد نهايت رسيده است . در آلمان بر خلاف در اين دوره كارهاي دستي رونق گرفت و تعداد كارگاه هاي كوچك فزوني يافت.

در قرن نوزدهم تعداد ماشين هاي ريسندگي در هر كشور درجه صنعتي بودن آن كشور را به دقت نشان مي داد . به سال 1865 در آلمان يك ، در فرانسه سه و در انگلستان هشت ماشين ريسندگي وجود داشت . در رشته هاي ديگر صنعت نيز انگلستان مقام اول را داشت  و چنانكه ‹‹ زمبارت ›› خاطر نشان كرده است حتي ساختن كشتي بخار و راه آهن به كمك انگلستان در آلمان معمول شد .

صنعت آمريكا نيز در نيمه اول قرن نوزدهم مراحل نخستين را مي پيمود . اما تفاوت اساسي بين صنعت اين كشور وآلمان اين بود كه فقدان كارگر ماهر در آمريكا باعث شد  از آغاز ، ماشين به استقبال فراوان در آن كشور روبرو گردد .

رواج ناگهاني صنعت در آلمان ، به سال 1870 وضعيت را در آلمان تغيير داد و پيشرفت صنعت به سرعت و مداومت ادامه يافت . از آن پس، آلمان كه تا آن زمان معروف به كشاورزي و كارهاي دستي بود نه تنها رو به صنعتي شدن پيش رفت بلكه رهبر عصر صنعت شد .

عدم توجه نخستين به صنعت و سپس پذيرش بي چون و چراي آن نتايج رواني فراوان حاصل آورد . عدم اطمينان عميق كه در اين دوره بر مردم آلمان مستولي بود خود را در معماري اين كشور نشان داد . پيشرفت صنعتي در بسياري از كشورهاي اروپايي رواج داشت اما معماري هيچ يك از اين كشورها در اين زمان به اندازه معماري آلمان مغشوش و فاقد توازن دروني نبود. در عرصه هنر در آلمان هيچ چيز وجود نداشت كه شبيه كارهاي ويليام موريس در حدود 1860 در انگلستان باشد و يا آن را بتوان با كارهاي مكتب معماري شيكاگو در حدود 1880 و يا نهضت هنر نو در حدود 1890 در بلژيك مقايسه كرد .

توجه به هنر بعد از سال 1900

در حدود سال 1900 در آلمان تغيير ناگهاني ديگري صورت گرفت . چنانچه گذشت در حدود دهه هشتم قرن نوزدهم آلمان مصروف بر اين شد كه به سرعت خود را به پيشرفت صنعتي كشورهاي ديگر برساند . اكنون به همان شدت كوشش مي شد در عرصه هنر نيز جبران گذشته شود و درست در همين زمان بود كه موريس و راسكين تحسين بسياري از مردم آلمان را برانگيختند و ‹‹ هانري وانده ولده›› كه به سال 1897 به آن كشور دعوت شد تا كارهاي خود را به معرض نمايش گذارد با استقبال روبرو شد و نهضت جديد هم در آلمان و هم در اتريش ريشه گرفت . بعد از اين زمان تا سي سال مردم آلمان از خود شوق فراوان براي آشنايي با عقائد خارجيان نشان دادند ، چاپ كتاب نفيسي درباره كارهاي ‹‹ فرانك لويد رايت ›› در آلمان به سال 1910 فقط يكي از نشان هاي اين اشتياق است ، از اين گذشته بين سالهاي 1880 و 1890 در آلمان مانند بروكسل از كار نقاشان پيشرو نمايشگاه هاي متعدد برپا گشت و به معماران خارجي فرصت داده شد تا با شرايط مساوي با همكاران آلماني خود در اين كشور بكار مشغول شوند .

كارگاه ‹‹ بهرنس›› مهمترين كارگاه معماري در آلمان بود و سه تن از بزرگترين معماران معاصر ‹‹ ميس ونده رو ›› و ‹‹ گروﭘﯿوس›› و ‹‹ لوكوربوزيه›› ( فقط پنج ماه ) شاگرد وي بوده اند.

جمعيت هنري ‹‹ ورك بوند›› آلمان، 1907

همه ي كوششهاي مردم آلمان كشوري كه در طي سي سال ثروتمند گشته به جاده ترقي افتاده بود،در جمعيت هنري ‹‹ ورك بوند›› كه به سال 1907 در مونيخ تاسيس شد و مي توان آن را قلب هنر آلمان ناميد تمركز يافت و هدف اصلي آن را رفعت هنر و ايجاد وحدتي از هنر ، كارهاي دستي و محصولات صنعتي بود.

پرستيژ جديد معمار

به سال 1929 دولت آلمان از طريق ‹‹ ورك بوند ›› طرح ‹‹ پاويون›› آلمان را در نمايشگاه بارسلون اسپانيا به عهده ‹‹ ميس ون دررو›› گذاشت و به سال 1930 ‹‹ گروپيوس›› مامور گشت تنظيم نمايشگاه آلمان را در پاريس به عهده بگيرد و بدين طريق معمار مقام تازه اي احراز كرد و در كار خود استقلال كامل يافت . استقلال كامل بدين معني كه تا اين زمان چنانكه در بعضي كشورها هنوز معمول است رسم بود معمار تابع نظريات صاحب كار و يا مقاطعه كار باشد اما از اين پس اين حقيقت مسلم شد كه معمار در شكل دادن به زمان خود سهمي موثر دارد و در كار استقلال يافت .

والتر گروپيوس

‹‹ والترگروپيوس›› كار خود را در آلمان در زماني آغاز كرد كه ‹‹ ورك بوند ›› تازه تاسيس يافته بود . وي پس از ختم تحصيل به سال 1907 در دفتر ‹ بهرنس ›› تا سال 1910 كار كرد و اين همان زماني است كه اين دفتر طرح و اجراي كارخانه توربين سازي جنرال الكتريك را در برلين به عهده گرفته بود . در همين زمان ‹‹ گروپيوس›› در مباحثات ‹‹ ورك بوند ›› شركت مي كرد كه چنانكه خود گفته است مفهوم اساسي معماري را بر وي واضح كرد .

 

 

 

فایل ورد 45 صپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileaa_2049146_2860.zip8.8 MB